גנים ופארקים

בדף זה תוכלו, המתארחים אצלנו בבר און בתי נופש טבע, תרבות, סיורים, וקולינריה למצוא את הגנים
והפארקים המובילים בגליל המערבי, לטייל ולהנות מהם במרחק נסיעה לא גדול ממתחם הארוח שלנו.

מקום קסום שמומלץ מאוד לבקר בו. ממוקם בכפר ג'וליס במרחק נסיעה של כ 25 דקות ממתחם האירוח שלנו. משמעות השם גנים של תקווה ואמונה. הגנים  הוקמו על ידי מר  נאג'י עבאס, לזכרם של הוריו וסבו וקיבלו את שמה של האם – מונה. הגן שוכן בשטח הפרטי של המשפחה במרכז הכפר אך הוא פתוח למבקרים. הגנים פרוסים על גבי שטח גדול מלא טבע הוד והדר ומשרה אוירה של אמונה ותקווה על בסיס הקהילה הדרוזית הגנים זכו בהכרה  בינלאומית  ובפרסים. הגנים משופעים במפלי מים, מזרקות , פסלים, מבנים, בעלי חיים וצמחייה מכל העולם

הפארק גורן ממוקם בראש מצוק הצופה לעבר מבצר מונפורט במרחק כ 20 דקות נסיעה ממתחם האירוח שלנו.  מהמצוק ניתן לצפות על מרחבי הגליל המערבי.  הפארק משתרע על פני כ-2,000 דונם, ובו  שבילי טיול מסומנים, מצפורים ושולחנות לפיקניק. כמו גם חניונים לשהייה ביום וחניוני לילה, ברזים למי שתייה ומבני שירותים. הפארק משתרע בלב חורש ומעל לערוץ נחל כזיב, והוא  משמש גם כיציאת נקודה נוחה לטיולים בנחל כזיב ובסביבתו. מסביב לפארק  קיימת דרך הנוף באורך  כשמונה קילומטרים, עבירה לרכב פרטי ולאוטובוסים. הדרך מקיפה את הפארק כולו ומאפשרת גישה לאתרי הפארק, לחניונים ולשבילי הטיול ברגל.  

ממוקמים מול מושב בוסתן הגליל במרחק נסיעה של כ 15 דקות ממתחם האירוח שלנו. הגנים הבהאים מושכים למעלה מחצי מיליון מבקרים בשנה, נמנים על אתרי התיירות הפופולריים ביותר במזרח התיכון. עיצובם הייחודי, המשלב תבניות גיאומטריות וגינון מרהיב תוך שמירה קפדנית ואוהבת על ערכי הנוף, הטבע, וההיסטוריה, מדברים אל לבו של כל מבקר.  ביולי 2008 נבחרו הגנים הבהאים בחיפה ובעכו להיכלל ברשימת אתרי מורשת עולמית של אונסקו, בזכות היותם בעלי "ערך אוניברסלי יוצא מן הכלל" כאתרים קדושים וכאתרי עלייה לרגל עבור מאמינים בהאים. גני בהאג'י שמצפון לעכו מקיפים במעגל רחב את האחוזה ההיסטורית בה התגורר בהא-אללה, הנביא-המייסד של הדת הבהאית, בשנות חייו האחרונות, ואת המקדש בו הובא למנוחת עולמים. אל הגן המעגלי מוביל שביל גישה ארוך וישר שלאורכו נטועים ברושים וצמחייה טבעית. ההליכה בשבילי הגן מעוררת שלווה פנימית, המתעצמת ככל שמתקרבים למרכז הגן. עם הכניסה אל לבו של האתר חש המבקר כאילו נכנס לעולם של רוגע ושלווה, מעין מקלט ללא קירות המגונן עליו מבלי ליצור תחושת סגירות.

 

במרחק נסיעה של כ 10 דקות ממתחם האירוח שלנו.  גן לאומי קסום הכולל דשאים, עתיקות, חוף יםמפרצי ים כחולים ונקרות סלע, רכסי כורכר וצמחים נדירים, אתרי הטלה של צבי ים, שרידי העיר המקראית אכזיב וחוף רחצה בברכות ים.  בחוף שתי ברכות ים: ברכה של מים רדודים וברכה של מים עמוקים. הגן כולל את חלקו המערבי של רכס הסולם, מחוף הים ועד רום 130 מ' מעל פני הים. 

במרחק נסיעה של כ 30 דקות ממתחם האירוח שלנו. יער הקופים החל את דרכו כפינת חי לילדי הישוב יודפת בשנות ה-70. אז, הגיעו אבות קופי הסנאי מבית גידול בבלגיה ועל שמם נקרא המקום "יער הקופים".  גישת המקום היא שהחזקת הקופים בכלובים אינה נכונה, ולכן הם קיבלו חלקת יער גדולה לחיים בטריטוריה שהפכה להיות שלהם. בשנת 1990 הפך יער הקופים למקלט לבעלי חיים, חינוכי ותיירותי. מאז ועד היום הבסיס לקשר עם החיות וצמחיית היער הינו של כבוד ואהבה. הגישה של אנשי המקום הינה  שבעלי חיים מרגישים, חשים, חשובים לעולמנו וראויים לחיות (כשהם לא בטבע) קרוב ככל האפשר לתנאים הטבעיים.

 

שמורת טבע מקסימה, מובילה בין שמורות הטבע בישראל. ממוקמת בעמק זבולון, מזרחית לקריית ביאליק במרחק נסיעה של כ 25 דקות ממתחם האירוח שלנו. השמורה כוללת הן את המעיינות והביצות המהווים את מקורו של נחל נעמן והן את האתר הארכאולוגי תל אפק והיא משתרעת על פני 660 דונם.  השמורה כוללת: שביל הביצה– שביל טיול חווייתי הבנוי על גשר מעל מי הביצה. טחנת קמח עתיקה – מבנה מרשים בן שתי קומות, שיסודותיו נבנו בתקופה הרומית ורוב שרידיו הם מהתקופה הצלבנית. תצוגת קבע של כלים חקלאיים מסורתיים, סרטון על שמורת הטבע עין אפק ותערוכות אמנות מתחלפות. תל אפק – תל ארכאולוגי בחלקה הדרומי של השמורה, ובו שרידי התיישבות מתקופות רבות. גן מקלט לצמחים בסכנת הכחדה – גן לטיפוח צמחים בסכנת הכחדה. הצמחים הועברו למקום מאזורים שעמדו לפני פיתוח לאורכו של נחל נעמן ונשתלו בחלקות המדמות בתי גידול טבעיים.

 

אגם מונפורט, הפארק האקולוגי הראשון בישראל, שוכן בלב הגליל המערבי מזרחית לעיר מעלות תרשיחא במרחק נסיעה של כ 15 דקות ממתחם האירוח שלנו, מוקף מדשאות ומתקני פעילות. המבקרים במקום ייהנו מאולם החלקה על הקרח, אתר קמפינג לקבוצות וקראוונים, שייט קייקים ופדאלים, מסלולי קארטינג, טיולי שטח אקסטרים, בריכת שחיה קייצית, מסעדות, מזנונים ומדשאות בהם תוכלו ליהנות מפיקניק, זמן משפחתי או פשוט ליהנות מטיול בשמש הנעימה. באגם מופעל פארק אקסטרים  מאתגר על ידי  ארבע קומות של מתקנים מאתגרים בדרגות קושי משתנות, המאפשרות למשתתפים לגלות מחדש מיומנויות מוטוריות בהן לא השתמשו זמן רב. היכולת להתגבר על הפחד בעת המעבר על המתקנים, היא חוויה המשותפת לכל הגילאים. ארבע הקומות של הפארק, נועדו לאפשר למשתמשים להתקדם בקלות בהתאם לדרגות הקושי השונות. למעט קומת הקרקע המיועדת לילדים קטנים בגילאי 4 עד 6 (המלווים בהורים) במסלול אחד מתמשך, בשלוש הקומות שמעל מעורבות דרגות הקושי של המתקנים מתוך כוונה להעניק מן החוויה האתגרית,  משך הפעילות כשעה וחצי.  צוות מיומן מפעיל את הפארק, מלווה את המבקרים בו ודואג כי כל הפעילות תעשה באופן בטיחותי ומהנה. הפארק עומד בכל הסטנדרטים הגבוהים של בטיחות הנהוגים בעולם ובישראל

פארק האטרקציות האתגרי הגדול בישראל הממוקם במרחק כ 20 דקות נסיעה ממתם האירוח שלנו. בפארק קיר הטיפוס הגדול ביותר במזרח התיכון בגובה 32 מטרים, אומגה ענקית באורך 90 מטרים, מסלולי SKY TRACK מטריפים ומעל 2000 מטרים של קירות טיפוס מדהימים, עם כ 8,000 אחיזות טיפוס שעוצבו בצרפת במיוחד עבור הפארק. פארק אקסטרים מביא את בשורת ספורט האקסטרים לציבור הרחב ושם לעצמו למטרה להעלות את רמת הענף בארץ לכדי מקצוענות. הציבור הרחב מוזמן להגיע, להתרשם ולהתנסות בעצמו ממגוון המתקנים, שמותאמים לכל רמת קושי ולכל גילבראש קיר הטיפוס החיצוני נמצא הבאנג’י דרופ הגבוה ביותר בישראל, בגובה 10 קומות. קפיצת הבנג’י בפארק אקסטרים עכו הנה ייחודית בזכות מערכת גלגלות המאפשרת לכם להגיע אל קרקע בנחיתה רכה, על הרגליים, ולכן מתאימה גם לילדים.